Зміст
Кожен проект над яким працює розробник, потребує умінь роботи з певними фреймворками. Знання самої мови — це одне, але вміння працювати з фреймворками — це додаткова навичка, і без неї ви фронтенд розробник вакансії не зможете створити якісний проект для клієнта. Найпопулярнішими фреймворками є Angular, React і Vue.js і ознайомлення з одним із них це великий плюс. Головними компонентами сайту є HTML, що забезпечує структуру веб-сторінки, та CSS, що використовується для стилізації візуального макета сайту.
HR-и переглядають резюме через 4,5 дні після відгуку
Першість у цьому рейтингу посідає шукач, що за добу відгукнувся на 414 вакансій. Цікаво, що він надсилав резюме різноробочого, але раніше був вчителем російської мови. І замикає трійку лідерів у IT пропозиція роботи для Front-end програміста (ReactJS). У вакансії шукачам обіцяли «невелику зарплату й багато роботи», однак вона зібрала 504 відгуки за день. UX/UI розробники використовують прототипи – спрощені моделі інтерфейсу – для визначення логіки та вигляду продукту.
- Загалом понад 40 годин на тиждень я навряд чи колись працював, бо навіть якщо на тижні і траплявся день, коли доводилося посидіти над завданням з 8 ранку до 12 ночі, то всі інші дні були легкими.
- Щодо розподілу часу — вважаю, що не варто ніколи вимагати від себе максимального, надривного перформансу, навіть якщо того бажає керівництво.
- Після зустрічі надішліть ключову інформацію електронною поштою всім учасникам.
- Є багато пропозицій по працевлаштуванню для суто JavaScript-розробників, і попит на цих спеціалістів такий же високий, як і на front-end розробників.
- Тому тобі потрібно добре розуміти, коли ти можеш якісно думати, а коли не можеш.
Мінімізуйте кількість учасників
Мета канбан-мітингів — домовитись про оптимальне забезпечення робочого процесу на певний проміжок часу. Тобто, у разі виникнення неоднозначної ситуації у регбі відбувається шикування команд одна навпроти іншої, а гравці мають перехопити м’яч, обійти суперників та дістатися до центру. Проєктних менеджерів можна порівняти водночас із диригентом оркестру, тренером футбольної команди та бізнесменом. Якщо витратити деякий час та розібратись як працюють інструменти розробника, то можна значно підвищити свою продуктивність. Потрібно мати велику внутрішню сміливість, щоб відкрити світові свою невідповідність цьому поширеному стереотипу, який тобі постійно з усіх боків нав’язують. Таким чином, HTML, CSS і Git — перші сходинки, які треба буде пройти фронтенд розробнику-початківцю.
Як і де навчитися на front-end розробника
Будь-який сайт або web-додаток складається з серверної і клієнтської частин. Фронтенд-девелопер розробляє частину, з якою взаємодіє користувач. Які саме завдання він виконує і які інструменти йому для цього потрібні розповідаємо у статті.
Розуміння основних технологій
Якщо ви проджект-менеджер — завчасно підготуйте тези для обговорення та надішліть їх команді. Слідкуйте, щоб під час зустрічі всі пункти плану були виконані. Тому регулярні зустрічі дають можливість менеджеру бути у курсі справ і проблем — ще до того як вони почнуть серйозно заважати розробці. Завдяки мітингам кожен член команди знає, що йому робити. Тільки гравці користуються не фізичною силою, а аргументами під час скрам-мітингів. Зазвичай це регулярні зустрічі команди або її частини.
Тоді можна чисто кодити менше, але це важче і мозок перевантажений. Строка коду, в результаті, але щоб її зробити, треба багато перекопати, дебажити, аналізувати. Тому іноді складно оцінювати перформанс в часах коду. Людині, яка навчилась працювати, набагато складніше навчитись відпочивати, але відпочинок і є секретом організації свого часу та основним драйвером. Якби роботодавець відстежував час, а не обсяг виконаних задач, я б із ним не спрацювався.
Про перші кроки в IT для початківців
Terazus.com є майданчиком для вільної журналістики. Адміністрація terazus.com може не розділяти позицію блогерів і не відповідає за достовірність викладених ними фактів. Тому вибір напрямку залежить від ваших уподобань та сильних сторін. Але базові знання як фронтенду так і бекенду корисні будь-якому розробнику.
Також, необхідно вміти добре гуглити всю необхідну інформацію в інтернеті. Щоб отримати максимальний результат від навчання, необхідно приділяти багато часу практиці. Бажано відводити на навчання мінімум 2 години кожен день, а в ідеалі — 4 години. Це можна порівняти з українською схемою з біржами праці, яка нажаль досі є. Є люди які думають, що можна кілька місяців сидіти спокійно на біржі праці, нічого не робити і нічого ніби не відбулося, держава досі є, воює. Водночас багато інших людей для цього багато працюють, щоб це відбувалося.
Обидві частини тісно взаємопов’язані і доповнюють одна одну. Фронтенд надсилає запити і отримує дані від бекенду для коректного функціонування веб-ресурсу. Важливо слухати зворотний зв’язок від користувачів після випуску продукту. Він може допомогти виявити проблеми та внести зміни у дизайн або функціональність для поліпшення враження користувачів. Однією з найважливіших складових успішної front-end розробки є знання основ UX (User Experience) та UI (User Interface) дизайну. Ці аспекти взаємодії та вигляду користувача з продуктом можуть суттєво впливати на сприйняття та ефективність веб-додатків.
Моя мета — працювати по дві години на день, але для її виконання потрібно пропрацювати на одному місці не менш ніж кілька років. Я ж, коли мені пропонують офер на +30-50% від зарплати, одразу йду на нове місце, відповідно доводиться опановувати новий стек та кодову базу. До того ж так мало часу витрачати на проєкт я почав не одразу.
Тенденції та технології змінюються, тому розробнику важливо бути в курсі останніх IT новин і весь час навчатись та самовдосконалюватись. Взаємодія з іншими членами команди зазвичай є частиною повсякденної роботи розробників. Навіть будучи фрілансером, доведеться спілкуватися з клієнтами та працювати разом з ними над проектом. Для фронтенд-розробника важливо вміти чітко сформулювати та передати свої думки, також, дуже цінується вміння написання документації, яку інші можуть прочитати та зрозуміти. Невід’ємним інструментом веб-розробки є JavaScript.
Незалежно від того, де користувач його відкриє – на телефоні, планшеті чи великому телевізорі – сайт повинен всюди однаково добре відображатись. Для того, щоб перетворити картинку в програму, існують HTML і CSS, а сам процес називається версткою. HTML (HyperText Markup Language) – мова гіпертекстової розмітки, яка використовується для структурування веб-сторінки та її контенту.
По-друге, ти завжди можеш показати свою роботу і розповісти, в чому її сенс. По-третє, мені дуже подобається шукати відповіді на питання. А на цій роботі я весь час вирішую якісь головоломки. Щоб досягти такого результату в найкоротші терміни, необхідно мати високий ступінь дисциплінованості і виділяти на навчання (теорія + практика) 4 години щодня. Якщо робити невиправдано великі перерви, зменшувати час на заняття, займатися прокрастинацією і тому подібним, бажаний фініш ви можете побачити через рік-два, а то і зовсім покинете навчання.
На відміну від HTML i CSS, він є повноцінною мовою програмування. Інакше кажучи, “оживляє” сторінку, надає їй інтерактивності і визначає, як вона реагуватиме на дії користувача. Але не варто ставати розробником, тільки щоб заробляти багато грошей — це ні до чого доброго не призведе. Головна складність роботи в чоловічому колективі полягає в тому, що тебе постійно запитують, як це — працювати в чоловічому колективі. Зараз працюю по годин 30 (без мітінгів, до год на день), але роблю це максимально сфокусовано та осмислено + це сильно пов’язано з тим, що більше поки мало сенсу працювати, хіба рісьорчити.
Тому стандартний робочий день для мене — з 8 до 11. Стати front-end розробником – це захоплива та водночас вимоглива професія. Для досягнення успіху у цій сфері потрібні глибокі знання HTML, CSS та JavaScript, вміння працювати з інструментами, розуміння UX/UI, а також оптимізація та тестування. Шлях до професійного росту може бути важким, але він вартий зусиль.
У той період я часто дороблював завдання вже вечорами або у вихідні. Крім цього, намагаюсь працювати вранці, оскільки до обіду найбільш продуктивний. Одну й ту саму задачу о 8-й ранку і о 16-й я виконуватиму з різною швидкістю.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/